Bal Köpüğü Saç Rengi’ni Evde Yapın

 

Özellikle yenilerin moda saç rengi olarak karşımıza çıkan bal köpüğü saç rengi bir çok ünlünün de saçlarında tercih ettiği bir renktir. Düğünlerde özel gece ve günlerde daha çok tercih edilen bu model bir çok saç rengine uyum sağlayarak ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor.  Peki bu bal köpüğü rengini elde etmek için neler gerekir bunu sizler için araştırdık ve sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bal köpüğü saç rengini oluşturmadan önce saçlarınızın hangi renkte olduğu oldukça önem arzediyor. Çünkü koyu siyah ve kızıl renkteki saçlar için mutlaka ama mutlaka saç boyaması gerekiyor. Diğer türlü iyi sonuçlar alınamıyor. Eğer saçlarınız sarı tonlarında bir renge sahipse işimiz kolay demektir. Sarı renkteki bir saçta bal köpüğü renklerini yakalamak için;

bal-kopugu-sac-rengi

Malzemeler

  • Loreal Casting 7.30 Bal Köpüğü ( %50)
  • Altın Sarısında koleston 9.3 (%50’si)
  • 1 Şişe %9 Oksidan

Bu malzemeleri güzelce karıştırarak bal köpüğü saç rengini elde edebilirsiniz. Karışımın sonrasında saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız oldukça açık bir renge sahipse bu renkten kastım platin sarısı rengi. Bunun için de %70 oranında balköpüğü ile %40 oranındaki altın sarısını karıştırıp elde etmiş olduğunuz karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu renk ile elde edeceğiniz saçlarınız ile oldukça güzel görünmeniz mümkün hale gelecek. Özellikle bir baloda ya da herhangi bir gecede yakalayacağınız bu ışıltı güzellikle ortamda farkedilmeniz de kolaylaşacaktır. Aslında bal köpüğü renklerini evde yaparak bir noktada kuaför masraflarından da kurtulmuş olursunuz. Bu da işin tasarruflu tarafı olsa gerek. Saç boyası konusunda verdiğimiz oranları tutturduğunuzda size bal köpüğü saç boyasının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir