Cildi Yağdan ve Matlıktan Nasıl Koruyabiliriz

Yağlı cilde sahip olan kişilerin en büyük problemi çok parlak görünmesidir hiç şüphesiz. Evet herkes cildinin mat bir görünüme sahip olmasındansa parlamasını daha çok ister ama aşırısı da elbette zararlıdır. Yaz aylarında haliyle sıcaklığın artması ile birlikte artan nem miktarı, insan vücudundaki yağ bezlerini tetikleyerek daha fazla yağ üretmesine neden olmaktadır. Buna günlük ortamın toz ve kirinin de eklendiğini düşünürsek durum içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

cildi-yagdan-koruma

Cildi yağdan uzak tutmak için işte bazı ipuçları;

  • İlk yapılacak şey düzenli olarak cilt bakımına özen göstermektir. Yağlı ciltler için hafif bir temizleyici kullanmalısınız. Bu temizleyiciler alkolsüz tonik ya da yağsız bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Ekfaliasyon günlük yapılmamalı haftada iki defa yapılmalıdır. Hafif temizleyici ürünlerin kullanılması cildin gözeneklerinin temizlenmesi açısından önemlidir.
  • Piyasada cildin yağını dengeleyecek pekçok yağ kontrol kremleri vardır. Bunlardan kullanabilirsiniz.
  •  Makyaj uygulamadan önce astar uygulamanızda fayda var. Astar cildinize sürdüğünüz fondötenin uzun süre kalmasını sağlayacaktır.
  • Süt cildin yağını dengelemekte önemli bir besindir. Eğer kısa süreli kullanım için kullanacaksanız süt cildinize oldukça iyi gelecektir.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir