Kırışıklıklara Ne Çözüm Olur?

Kırışıklıklara Ne Çözüm Olur?

Kırışıklıklara Çözüm 

Kadınlar daima genç görünmek ister. Daima gençleştirici kremler kullanırlar. 10 yaş gençleştiren krem, 13 yaş gençleştiren krem kadınlara çok cazip gelir. İnsanı yaşlı gösteren en önemli sebep kırışıklıklardır. Kırışıklıklardan kurtulmak kısmen yaşlı görünmekten kurtulmak denebilir. Elbette kırışıklık giderici birçok krem mevcut. Ama bu kremlerin hepsi içinde kimyasal barındırmakta. Doğal bir kırışıklık maskesi hem cildinize iyi gelecek hem de bir taraftan düzeltirken bir taraftan bozmayacak. Şöyle ki; kimyasal kremleri kullandığınızda belki fayda eder. Ama birçoğumuzun cildine de dokunmakta. Yanma, kaşıntı, kızarıklık gibi durumlar meydana gelir.
                Sadece; pastane mayası ve yumurta kullanarak doğal bir kırışıklık maskesi oluşturabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı pastane mayasını ve bir yumurta akını birbirine karıştırın ve 20 dakika bekleterek yüzünüze uygularsanız olumlu bir sonuca ulaşabilirsiniz.
kirisikliklara-ne-cozum-olur
 Tabi, isterseniz başka bir tarifte verebiliriz. Bu tarifimiz ise soya fasulyesi unu, yumurta, süt, bal ve tereyağı ile yapabilirsiniz. Kırışıklık maskemizi yapmak için; soya fasulyesi unu, 3 yumurtanın akı, 1 küçük fincan süt, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tereyağı gerekil. Tüm bu malzemeleri hamur haline getirene denk karıştırın. Ortaya çıkan hamuru güneşte bekleterek toz haline getirin. Tozun üzerine de 1 tatlı kaşığı tereyağı ve bir tatlı kaşığı bal ilave ederek tozu bir bütün hale getirin. Bu karışımı yüzünüze sürerek bir saat bekletin. Bu karışımı hergün uygulamanıza gerek yok. Haftada maksimum 3 defa uygulamanız yeterli. Bir süre sonra olumlu sonuçları görmeye başlayacaksınız.
Sizlere verdiğim iki tarifle de olumlu sonuçlar alacaksınız. Ama asıl önerdiğim soya fasulyesi unu, yumurta ve süt ile yapıln ikinci tariftir. Tabi; evde daima soya fasulyesi unu bulunmaz. Basitlik ve her birimizin evde her an yapabileceği bir tarif olan birinci tarifte avantajlı.
Ne diyelim kadın olmak zor. Bizlerin ömrü; maskeler, kürler oluşturmakla geçiyor. Ama herşeyi suratımıza sürmemeliyiz.  Özellikle kimyasalları. Kimyasalları yüzümüze sürmektense, araştırın bulun ve doğal tarifler bularak, doğal çözüm yolları üretin. Cildinize zarar vermeyecek olan doğal çözüm yollarını mutlaka bir kere de olsa denemelisiniz. O zaman anlayacaksınız ki kimyasallar boşa

 

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir