Kuru Saç Uçları Bakımı

Kırılan saç uçları yalnızca saçın sıhhatsiz görünmesine ne sebeple olmaz aynı zamanda devamlı uçlardan kestirmek zorunda kaldığımız amaçlı saçın çok daha uzunca zamanda talep ettiğimiz uzunluğa gelmesine ne sebeple olur . Saç uçlarının kırılmasının başlıca sebepleri içinde saç spreyi, köpük ve jöle benzeri şekillendirici ürünlerin sık sık tüketimi , ısıyla personel kurutma makinesi ve saç maşasının tüketimi , güneşin zarar veren ışınlarına uzunca süre maruz kalma, kimyevi maddeler içerir boya, krem benzeri saç bakım ürünlerinin sık sık tüketimi sayılı . Bu makalede kırılan saç uçları amaçlı tek takım bakım tekliflerine koltuk vermeye çalışacağım.,

Saç Uçları Nasıl Kırılır Kırılma Sebebi Nedir ?

Her saç teli üstünde koruma amaçlı tek tabaka yer almaktadır . Bu koruma amaçlı tabaka saç telinin ucuna gerçek incelir ve saç uçlarını negatif harici etkenlere karşın savunmasız bırakır. Esasen kök ve telin ortada kısmına mukayese et daha fit durumda olan uçlar güneşe, saç düzleştiriciye, boyaya ve öbür saç ürünlerine maruz kaldığında saç teli ikiye ayrılır. Şayet bu kırıklar alınmazsa bir saç teli daha fit 2 saç olarak uzamaya sürdürür ve ilerleyen zamanda saçlar daha sık sık dolanır ve çok sıhhatsiz görünmeye başlar.

Saç Kırıklarını Engelleme

Saç kırıklarından sığınmanın önce kaidesi saç uçlarını her zaman nemli tutmak. Bunu yapabilmek amaçlı hem saçları kurutan ürünlerden uzak durmalı aynı zamanda itinalı olarak naturel yağlarla saçınıza bakım yapmalısınız. Bilhassa deniz tuzu ve güneş sebebiyle fazladan kuruyan saçlara yaz aylarında daha sık sık bakım inşa etmek gerekmektedir . Denizden çıktıktan daha sonra saçınızı kesinlikle tatlı suyla yıkayarak tuzdan arındırın. Güneşte uzunca süreler kalacaksanız şapka takın ya da sığınma faktörlü güneş kremi kullanın. Saçların kurumasının tek öbür sebebi de saç derisinin kurumasıdır. Saç derisinin kurumasını engellemek amaçlı çok ateş gibi suyla duş almayın, saçlarınızı altını çizen şampuanlamayın. Saçlarınızı ıslakken fırçalamayın ve bulunduğunuz ortamdaki havanın yeteri civarı miktarda nemli meydana gelmesine itina gösterin.

Saç Kırıkları Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Saç kırıkları amaçlı özel olarak üretilen mahsulleri eczanelerde ve kozmetik mağazalarında inceleyebilirsiniz . Bu ürünlerin hepsinin işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum fakat bu gibi tek ürün alacaksanız en azından organik ya da hafif, saçı hepten yıpratmayan tek ürün meydana gelmesine uyarı edin . Öbür tek seçeneğinizde naturel yağları faydalanarak saçınızı devamlı nemli tutmak. Saçı nemlendirmek amaçlı haftada tek badem ya da zeytinyağıyla saç derinize masaj yapın daha daha sonra radikal uçlara civarı sürerek saçınızda en az bir saat bekletin. Yağı saç uçlarına sürmeyi unutmayın. Şayet bütün saçınıza sürmek amaçlı vaktiniz yoksa yalnızca uçlarına sürebilirsiniz. Yağı ortaya çıkarmak amaçlı ılık ya da ilgisiz su ile hafif tek şampuan kullanın.

Bu kuru saç uçları bakımıyla ilgili konumuza aşağıdaki başlıklardan ulaşmış olma ihtimaliniz yüksek.

saç uçları renkleri, yanık saç uçları, saç uçları bakımı, uçları mavi saç, mor saç uçları, uçları dalgalı saç

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir