Makyajınızı Ruh Halinize Göre Yapın!

Makyajınızı Ruh Halinize Göre Yapın

Gün içinde neyi nasıl yapacağımızı büyük ölçüde etkileyen ruh halimiz giyimimizden, yediklerimize kadar her şeyde söz sahibi olabiliyor. Dolayısıyla bu durum dış görünüşümüze de yansıyor. O gün ne kadar mutluysak kıyafetlerimiz o kadar renkli, gülüşümüz o kadar canlı, yürüyüşümüz o kadar özgüvenli oluyor. İşte tüm bu ruh hali değişkenliğinden en çok nasibini alan da makyaj oluyor. Uyanır uyanmaz nasıl bir ruh halindeyseniz ona göre bir makyaj şekilleniyor. Peki hangi ruh halinde hangi tür makyaj yapılıyor merak ediyor musunuz?

MAKYAJ-VE-ruh-hali

Eğer o gün dingin bir ruh haline sahipseniz etrafınızdaki her şeyin de sakin olmasını istersiniz. Sakinliği tüm gün boyunca devam ettirmek için makyajınızda da sadeliği kullanabilirsiniz. Çok keskin çizgilere sahip göz makyajından ya da canlı tonlara sahip ruj renklerinden uzak durmanızda fayda var. Hafif pembelikler ya da şeftali tonları barındıran ruj ve allık işinizi görecektir.

Yataktan kendinize özgüvenli bir şekilde kalkmışsanız ve o gün güçlü olmanız gereken bir durum varsa iddialı görünmek için makyajınızı bu yönde şekillendirebilirsiniz. Rekabetçi ruh halinizi makyajınıza yansıtmak için yapacağınız en iyi şey kıpkırmızı bir ruj ve keskin bir eyeliner olmalı. Cilt alt tonunuza uygun olarak seçeceğiniz kırmızı rujunuzla karşınızdaki kişinin hafızasına kazınabilir ve iddianızı kanıtlayabilirsiniz. Bronz tonlarda bir allık ile yüz hatlarınızı kesinleştirerek daha güçlü bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

Kendinizi çekici ve seksi hissettiğiniz bir güne gözlerinizi açtıysanız bu ruh halinizi etrafınıza taşımak için buğulu gözler elde etmelisiniz. Duman göz makyajı çekici bakışlar için son derece doğru bir seçimdir. Kahva ya da siyah tonlarda yapacağınız dumanlı göz makyajınızı yoğun maskarayla tamamlayarak bakışlarınızın gücünü ortaya çıkarabilirsiniz. Elbette dengeli bir güzellik için dudaklarınıza nude tonlarda bir ruj sürmelisiniz.

O gün tüm duygusallığınız üzerinizdeyse makyajınızda kullanabileceğiniz en ideal renk kesinlikle pembedir. İster dudaklarınızda ister göz makyajınızda kullanın, harika bir görüntüye kavuşacaksınız. Pespembe bir ruju, pembe alt tonlu şampanya rengi bir göz makyajıyla bütünleyebilir ve yine pembe tonlarında bir allıkla duygusalığınızı perçinleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir