Saç Bakımı İçin Bazı Öneriler

sac-bakimi-önerileri

Bu yazımızda saçlarımızın bakımını nasıl yapabiliriz bu konuda bazı önerileri sizinle paylaşacağım. Her gün saç modelinizi seçmekte zorluk mu çekiyorsunuz. Saçlarınız istediğiniz modele gelmiyor mu ? Eğer bir Rapunzel değilseniz bu sıkıntılı durumlar ile karşılaşmanız normal. Ne de olsa saç bakımı oldukça zor bir eylemdir. Sabah kalktığınızda saçlarını birbirine dolanmış haldeyse saçlarınız oldukça kuru bir haldedir ve bu saçlarınızı vakit kaybetmeden beslemeniz gerekmektedir.

 

Şampuanlar, ısı, saç stili ve çevre kirliliğinden dolayı saçları yumuşatmak oldukça zordur. Her fırça ile taramada fırçaya gelen saçlar oldukça can sıkıcıdır. Saçın birbirine dolanmasını önlemek için sizinle bazı kolay önerileri paylaşacağım.

  • Saçlarınızı yıkamadan önce saçlarınızı incitmeden fırçalamalısınız. Fırçalama esnasında asla saçınızı zorlamayın ve saçlarınızın fırçaya gelmesini engelleyin.
  • Hemen hemen hergün saçınızı yıkamaya özen gösterin. Gündelik şampuanınızın saçlarınızı nemlendirdiğinden emin olun. Doğal yağlar ve sebum saçlarınızın sağlığı açısından önemlidir. Kafa derisini temiz tutmak saçınızın nemlenmesine de olanak sağlayacaktır.
  • Şampuandan sonra saçlarınıza uygun besleyici kremlerden kullanın. Kremi durulama öncesinde tarak yardımı ile saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
  • Saçlarınız uzadıkça uçları kuru kalır ve çatallaşmaya başlar. Bu yüzden saçlarınızı uzatmanız halinde bakımını da ona göre yapın.

Bunlar saç bakımı için sadece bir kaç öneri daha detaylı bilgiler için lütfen sitemize göz atınız.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir