Saç Modelleri Konusunda Yapılan Hatalar

Hepimiz mümkün olduğunca genç ve güzel görünmek isteriz. Ama nasıl görünüyoruz bunun farkında olamayabiliriz. Bu yüzden saç konusunda bazı hataları ister istemez yapabiliyoruz. Yanlış kesim, yanlış renk, yanlış stil vb. hatalar saç konusunda sıkça yapılan hata türleridir. Eğer yapmış olduğunuz bu saç hatalarını düzeltmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyunuz.

sac-modelleri

Aşırı Kimyasaldan Kaçının

Aşırı kimyasal kuru ve hasarlı saçlara neden oluyor. Saçlarınıza kimyasal içeren şampuan, boya, sprey vb. ürünleri fazla kullanmanız saçınıza hasar vereceğinden bu ürünleri kullanmakta aşırıya kaçmamalısınız.

Bazı Saç Modellerinden Uzak Durun

Gölgelerin fazlalığı saçlarınızı kötü gösterebilir. Koyu kahverengi ve kırmızımsı tonlar bazı ciltler için çok aşırı ve sert görünebilir. Bunun yanında fazla gri görünümdeki küllü saç modellerini ve saç rengini tercih etmekten kaçının. Ayrıca çok düz saç modellerini kullanmaktan da kaçının. Saç modellerinizde de değişiklik yapmaktan korkmayın.

Saç Ürünlerini Kullanırken Dikkat

Günümüzde saç modellerinin çeşitliliği sizin de her saç modelini denemeniz anlamına gelmiyor. Bu konuda biraz seçici olmanız size fayda sağlayacaktır. Ayrıca önünüze gelen her saç ürününü de kullanmaktan kaçınınız. Gün gelir bu saç ürünleri saçlarınız için sıkıntılı olabilir ve kullandığınıza pişman olabilirsiniz.

Saç Modellerinizi Sağlıklı Ortamlardan Seçin

İnternet üzerinden ya da dergilerden saç modellerini inceleyerek ünlü uzmanların saç önerilerini de okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kataloglardaki saç modellerini bizzat kuaförünüze götürerek ” Ben bu modeli istiyorum” diyebilir, bu sayede saçlarınız için çeşitliliği yakalayabilirsiniz. Saç modelleri aşamasında yapılan hatalar da olacaktır elbet. Ama bu hatalara üzülmekten çok nasıl çözebileceğinizi araştırmak size zaman kazandıracağı için, saçınızda yapılan hatalar için çözüm aramak iyi bir yöntem olacaktır.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir