Selfie Makyajı İncelikleri

Selfie Makyajı İncelikleri

Gelişen teknolojilerle birlikte artık fotoğraf çekilmek bir tür hobi haline geldi. Özellikle ön kameranın keşfinden sonra oluşan selfie trendi, kadınların her anlarını ölümsüzleştirme isteğiyle popülerleştikçe popülerleşti. Peki ama selfiede güzel görünmek için neler yapmak gerekli? Çekilen selfielerde iyi görünmek için birkaç unsura dikkat etmek gerekiyor. Selfie çekeceğiniz kamera, ışık ve ortam güzel bir fotoğraf için en önemli detaylardan birkaçı. Eğer tüm bunlar yerindeyse geriye yalnızca doğru makyaj yapıp kamera karşısına geçmek kalıyor. Peki ama kusursuz bir selfie için nasıl makyaj yapılmalı? İşte selfie makyajı ve tüyolar.

selfie-makyajiÖncelikle makyajınızın genel olarak mat olmasına özen göstermelisiniz. Parlak bir yüz fotoğraflarda hoş bir görünüm yaratmayacaktır. Yüz şeklinizin ve ifadenizin harika görünmesini istiyorsanız kontur uygulamasını dikkatle yapmalısınız. Unutmayın tüm ünlü kadınlar kontur uygulaması sayesinde mükemmel görünmeyi başarıyor. Siz de yüzünüze gölge vererek çarpıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cilt tonunuzdan bir ton koyu fondöteni elmacık kemiklerinizin altına, alnınızdan saç diplerine ve burun kenarlarınıza uygulamalısınız. Böylece elmacık kemikleriniz çıkık, burnunuz ince ve yüzünüz daha uzun görünecektir. Bu da muhteşem selfie için son derece yeterli. Aydınlatıcı kullanarak da vurgulamak istediğiniz yerleri ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin burun ucunuzun  daha kalkık görünmesi için burun ucunun hemen altına aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Yüz ifadenizi güzelleştirecek bir diğer yöntem ise kaşları belirginleştirmek. Kaşlarınızın şeklini doğru bir şekilde belirginleştirerek fotoğrafta kötü gözükecek boşlukları doldurmanızda yarar var.

Dumanlı göz makyajı selfie çektiğinizde bakışlarınızı dramatik ve etkileyici gösterebilir. Gözlerinizi belirginleştirmek için birkaç kat maskara uygulamanız da daha hoş bir görünüm oluşturacaktır. Gözlerinizi daha da ortaya çıkarmak için kirpik diplerinize kalem uygulamalısınız. Böylece daha dolgun kirpiklere kavuşursunuz. Selfie çektiğinizde çarpıcı bakışlara sahip olmak için gözlerinizin içine krem rengi kalem çekmeyi de unutmayın.

Pembe tonlarındaki bir ruj ile muhteşem selfie makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Hafif bir parlatıcıyla ıslak görünümlü dudaklara sahip olarak etkileyici bir fotoğrafa kavuşabilirsiniz. Yaptığınız makyajınızın parlamaması için transparan bir pudra ile üzerinden geçebilirsiniz. Unutmayın selfielerinizde güzel görünmek için mat bir cilde sahip olmanız oldukça önemli.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir