Zahmetsiz Dalgalı Saç Modelleri  

Dalgalı saç modelleri kimi zaman tarzınızı belirlemek için önemli bir modeldir. Bir çok stilleri olan ve saçlara kolay adapte olan orta uzunluktaki saçlara rahatlıkla uygulanabilen dalgalı modeller ile güzel görünmemeniz için hiçbir sebep yok. Dalgalar sadece uzun saçlar için olmayıp orta uzunluktaki saçlar için de uygulanabilir. Dokulu dalgalı saç modeli kolay ve zahmetsiz yapabileceğiniz bir saç modeli olup ısı aletlerinin kullanılmadan yapılması da onu diğer modellerden ayırmaktadır. Çeşitli teknikler ile elde edilen bu dalgaları elde etmek için pim bukleler, örgüler ya da kıvrık bir demir kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin tarzınız ne olursa olsun bu orta dalgalı saçlar ile kendinizi ispatlayabilir ve oldukça şık görünebilirsiniz.

Dalgalı saç modellerinden bir kaç örneği sizinle paylaşalım ve bu modeller hakkında biraz yorum yapalım.

Bükülen A-Line Dalgalı Modeli

dalgali-sac-modelleri-1

Bu model ile yumuşak ve dolgun saç görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu görünüm elmas ve dikdörtgen şeklindeki yüzler için mükemmeldir. Ayrıca ipucu olarak parmağınızın uçlarını kullanarak ve dairesel hareketler ile saçlarınızın köklerini ovalayarak saçlarınızın hacmini arttırabilirsiniz.

Kızılcık Dalgalı Modeli

dalgali-sac-modelleri-2

Tatlı ve kabarık bukleler ile Fransız kadınlarının sıkça kullandığı bu dalgalı modeli de deneyebilirsiniz. Bu dalgalı saç modeli elmas ve oval biçimdeki yüz tipleri için uygundur. Ayrıca orta uzunluktaki saçlar için iyi gider.

Boho Chica Dalgalı Saç Modeli

dalgali-sac-modelleri-3

Hafif katmanlar üzerinde kıvırcık dalgalar ekleyerek saçınızın harekete geçmesini sağlayın. Bu dalgalı model de bir çok kadın tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Oval ve uzun yüz tipleri için uygun bir saç tipidir. Kalın saçlara sahip olanlar bu dalgalı saç modelini tercih edebilirler.

Esmer Glam Dalgalısı

texture of the old brass

Basit ve gevşek görünümlü dalgalar ile ince dokulu hacim ekleyerek saçlarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Görmüş olduğunuz bu model yine orta uzunluktaki saçlara sahip kadınlar için tercih edilebilir. Kalp şeklinde yüze sahip kadınlar Esmer Glam’ı tercih edebilirler.

Surfer Girl Dalgalı Modeli

dalgali-sac-modelleri-5

Bu rahat doku görünüme sahip bu dalgalı saç modeli neşeli görünmek isteyenler için birebir. Oval ve elmas biçimindeki yüzler için ideal bir dalgalı saç modelidir. İnce saça sahip kişiler için oldukça iyi bir modeldir. Rahatlıkla kullanılabilir.

Auburn Elegance Dalgalı Modeli

dalgali-sac-modelleri-6

Kumral tene sahip kadınların kullanabileceği bir saç modeli olan elegance ile saçlarınıza ışık dalgaları ekleyerek saçlarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dikdörtgen ve kare biçimindeki yüzler için harika bir dalgalı saç sitilidir. Ayrıca kalın saçlı olan kadınlar için uygun bir saç modelidir.

Retro Lass Dalgalı Modeli

dalgali-sac-modelleri-7

Klasik olarak nitelendirilen bu saç tipi “S” görünümüne sahip olduğu için klasik ismini almış olsa gerek. Bu saçı tercih etmek için belli bir yüz çeşidi yoktur. Hemen hemen hepsinde bu saç stilini kullanabilirsiniz. Orta boy saçlar için uygun olan bu dalgalı model geceler ve davetler için uygun bir yapıya sahiptir.

İlginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir